Ръководства

Как да се грижим за тигана

Индукционен тиган | be4home.com

Най-безопасните тигани са изработени от избрани материали, защитени с устойчиво незалепващо покритие, а също така имат сертификати за съответствие с българските и международните стандарти. Но грижата не трябва да се забравя.

1. Преди да използвате, прочетете маркировките върху опаковката, в документацията или върху кутията на продукта. Някои видове тигани могат да се мият само на ръка. Например от традиционния чугун. Почистването в съдомиялната машина ще доведе до ръжда. Но тиганите с незалепващо покритие от груби химикали и гореща вода като цяло губят свойствата си.

2. Важно е да не прегрявате корпуса, да спазвате препоръчания температурен режим или да готвите на среден огън.

3. След употреба не съхранявайте сготвена храна в печката. Съдовете не са предназначени за това. Алуминиевите тигани без защитен слой срещу продължителен контакт могат да реагират със съдържанието. Особено ако е кисело ястие (конфитюр, доматена супа). Тиганът ще се повреди от постоянното пренареждане от хладилника към печката за отопление.

4. При почистване използвайте меки гъби и нежна битова химия. Не търкайте изгорените места с твърди метални четки. Те премахват не само мръсотията, но и горния слой на тигана. Металът става крехък.

5. За да премахнете упоритите замърсявания, почистете тигана с каша от сода бикарбонат. Този прост инструмент се справя с повечето проблеми, нежно почиства кутията, не наранява повърхността. Содата е във всеки дом. Как да почистите тиган с незалепващо покритие? Накиснете в топла вода, оставете да престои, измийте.

6. По време на периоди на неактивност съхранявайте съда за пържене празен на добре проветриво място. Чужди предмети вътре ще развалят покритието на корпуса, ще доведат до деформация. А високата влажност ще започне процеса на корозия.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *